Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Vítej, léto | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Vítej, léto

Festival Vítej, léto, je tradiční akcí, která se koná od roku 2006, vždy druhou červnovou sobotu a umožňuje občanům města učit se společně žít a bavit se bez rozdílu sociálního nebo zdravotního znevýhodnění.

Jde o celodenní hudebně-divadelní festival, který se koná pod širým nebem ve městě Brandýs nad Labem. Mezi vystupujícími bývají zpěváci, hudební skupiny a také divadelní spolky. Nabídku ke spolupráci přijali umělci z celé ČR i z regionu. Přijde nám důležité dát prostor i tvůrcům z města a okolí.

Již při konání prvního ročníku zahradní slavnosti Vítej, léto! nám šlo především o to, otevřít brány tehdejšího ústavu a propojit dva oddělené světy. Chtěli jsme tak podpořit přirozené zapojení uživatelů našich služeb do společnosti a zároveň seznámit veřejnost s poskytováním sociálních služeb v jejich městě. A to se nám každým rokem daří. Akce je výbornou příležitostí pro přirozené navazování vztahů. Zároveň se při její přípravě zapojují i někteří uživatelé služeb, což mnohým z nich přináší novou zkušenost.

Do příprav akce i v jejím průběhu se aktivně zapojují někteří uživatelé služeb, což mnohým z nich přináší novou zkušenost. Osvojí si tak nové dovednosti a zvýší své sebevědomí. Zapojí se např. při stavbě podií a aparatury, při zajištění prostor divadelní scény, při pomoci s průběžným odnášením odpadu apod.

Našim cílem je však nejen podpořit začlenění lidí se zdravotním postižením do místní komunity, ale i nabízet obyvatelům města a okolí možnost příjemného prožití sobotního dne. Jedním z dlouhodobých cílů naší organizace je více proniknout do místní komunity. Ke spolupráci na festivalu zveme i místní organizace, iniciativy i jednotlivce, kteří nám budou pomáhat s přípravou dětského programu.

Akce je otevřená všem, zváni jsou obyvatelé města i celého regionu. Pozvání dostávají každým rokem i zástupci měst, ve kterých poskytujeme sociální služby, zástupci kraje, MPSV ČR i naši kolegové – poskytovatelé sociálních služeb z celé ČR. Cílem projektu je tedy i osvěta veřejnosti a to jak laické, tak odborné.

Všechny články o Vítej, léto si můžete přečíst na tomto odkazu.

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top