Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Osobní asistence | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Osobní asistence

Projekt realizujeme v období květen – prosinec 2014, kdy se posledních 40 lidí využívajících sociální službu Domov pro osoby se zdravotním postižením, kteří žijí v ústavní budově, přestěhuje do domácího prostředí – do domů v běžné městské zástavbě. Je to pro ně velká změna. Proto zajistíme na 8 měsíců 2 osobní asistenty působící ve 2 domácnostech pro lidi, kteří potřebují vzhledem ke svému handicapu větší podporu po delší dobu, aby tuto změnu zvládli. Kvalitní a profesionální osobní asistence umožní těmto lidem snadnější začlenění do běžného života. Pečující přístup nahradí individuální podpora.
Naše dlouholeté zkušenosti zaručují úspěch tohoto záměru. Víme přesně, jak podporu lidem v tomto procesu zaměřit, aby byla co nejefektivnější. Máme spočítáno, kolik nás tato dočasná služba stojí. Díky takovéto adekvátní míře podpory se nám od roku 2006 podařilo, aby již 49 lidí, kteří původně žili v ústavu, mohlo dnes žít v samostatných domácnostech s podporou asistentů. V předchozím období jsme realizovali projekt za podpory Nadace ČEZ.

Cíle projektu
Díky individuálnímu přístupu a podpoře k co největší samostatnosti u každého člověka iniciujeme proces, kdy již osobní asistence do budoucna nebude nutná!
Dílčím cílem tohoto integračního projektu je zároveň měnit zaběhnuté stereotypy v poskytování sociálních služeb, i v pohledu veřejnosti na lidi s postižením. Je přirozené, že každý člověk, bez ohledu na postižení, má právo na důstojné bydlení, soukromí a možnost a žít podle svých představ a přání.

Projekt podpořili:

pan František Bouček
Nadace Jistota Komerční banky
WEIL, GOTSHAL – nadační fond

nadace-jistota  weil

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top