Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Velké stěhování | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Velké stěhování

Před 8 lety jsme v Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi pomalu otevírali brány ústavu v Piaristické ulici s cílem podpořit přirozené zapojení lidí s mentálním postižením do místní komunity. Nyní brány ústavu naopak definitivně zavíráme!

Představte si, že se dělíte o koupelnu a toalety s dalšími 40 lidmi, že celý život jíte v ústavní jídelně jídlo, které si nemůžete vybrat. Představte si, že si nemůžete zařídit svůj pokoj tak úplně podle svého, protože v něm nebydlíte sami. To by se asi nikomu z nás nelíbilo, a přesto to byla donedávna pro lidi v ústavu Vyššího Hrádku , p.s.s., realita. Realita, která prostě není normální.

Celé roky jsme usilovali o to, aby i lidé s mentálním postižením měli možnost žít svůj vlastní, co nejsamostatnější život! Nyní už je tedy realita jiná. Lidé, kteří žili v ústavu, nyní bydlí v domácnostech v běžné městské zástavbě v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi a okolí, a s podporou profesionálních asistentů si budují svůj vlastní domov. Věříme, že budou stejně dobrými sousedy jako ti, co už se do domácností přestěhovali dříve. Děkujeme všem, kdo nám pomáhají, ať již s „úředním šimlem“, finančně, materiálně, či dobrým slovem.

Vyšší Hrádek, p.s.s., ale nekončí. Služby pro lidi s mentálním postižením poskytujeme dál, jen jsme více v terénu, asistenti podporují lidi přímo v domácnostech. Vedení Vyššího Hrádku, p.s.s., najdete na nové adrese V Bažantnici 2440, Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Bývalá ústavní budova bude předána zpět do správy Středočeskému kraji.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top