Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Výstava na stromech se konala i přes nevlídné počasí | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Výstava na stromech se konala i přes nevlídné počasí

V týdnu od soboty 3. října do čtvrtka 8. října si mohli občané Kostelce nad Labem prohlédnout v místním parku plakátovací výstavu na stromech věnovanou pěstování kávy a důstojné práci v zemích globálního jihu, konkrétně v Guatemale a Mexiku. Výstavu jsme pořádali ve spolupráci se sdružením NaZemi, Fair&Bio pražírnou a Ekumenickou akademií Praha.

Výstava měla původně viset až do soboty 10 října, ale bohužel už ve středu se tak zkazilo počasí, že plakáty promokly a bylo třeba je sundat. Ale ani špatné počasí nám z Vyššího Hrádku, p.s.s. nezabránilo uspořádat ve čtvrtek v parku happening spojený s ochutnávkou kávy z kostelecké pražírny.

Kolemjdoucí mohli ochutnat překapávanou kávu Guatemala Duro. Káva pochází z provincie Zacapa, a vyniká vyrovnaným třešňovým aroma a sametovou jemností. Decentní pražení napomáhá lehké zemité chuti s nádechem lískových oříšků. Střední tělo je doplněno jemnou citrusovou nakyslostí, která nijak nenarušuje ostatní chutě. Lidé hodnotili kávu povětšinou jako „silnou.

A protože byl zároveň Týden sociálních služeb, dověděli se lidé na stánku i něco o našich sociálních službách, které poskytujeme i v Kostelci nad Labem. Na stánku bylo možné přispět do veřejné sbírky pro lidi s mentálním postižením, nebo je podpořit koupí charitativního kalendáře. Všichni kolemjdoucí, kteří se u stánku zastavili, finančně přispěli, za což jim od nás náleží velké poděkování.

Vzdělávací program pro žáky místní ZŠ realizovaný Občanským sdružením Ekumenická akademie Praha se kvůli počasí přesunul přímo do školy, ale i tak se žákům určitě líbil. My všichni, kdo se podíleli na výstavě a akci v parku, doufáme, že v Kostelci jsme nebyli naposledy a děkujeme městu i občanům za možnost realizace akce právě v Kostelci nad Labem.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top