V úterý 30. 9. 2014 jsme to definitivně zavřeli!

Obyvatelé Piaristické a přilehlých ulic možná zaregistrovali v úterní odpoledne neobvyklý dopravní ruch. Do budovy již prázdného ústavu sociálních služeb se sjeli příznivci Vyššího Hrádku, p.s.s., zástupci Středočeského kraje. Ministerstva práce a sociálních věcí a Centra podpory transformace, úředníci ze sociálních odborů a další lidé, kteří nás provázeli na naší cestě, která vyvrcholila uzavřením ústavu.

Během odpolední akce si účastníci vyslechli příspěvky náměstkyně ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Stöcklové, krajských radních Mgr. Horčičky a Ing. Štefka a vedoucího oddělení sociálních služeb a humanitárních činností Středočeského kraje Mgr. Fryče. Všichni řečníci se shodli na tom, že transformace tak velké organizace, jakou je Vyšší Hrádek, p.s.s., je velmi náročná, a vyžaduje obrovské nasazení všech zúčastněných subjektů. Prezentace ředitele Vyššího Hrádku, p.s.s, Mgr. Semeckého byla věnována klíčovým změnám, které proběhly na Vyšším Hrádku od roku 2006.

Účastníci i přítomní novináři využili prostor pro dotazy, mohli si prohlédnout prázdnou budovu a shlédnout unikátní výstavu fotografií Lukáše Houdka „Z domova domů“. Výstava je nyní instalovaná ve městě, nenechte si ji ujít.

Připomínáme, že ačkoli budova je prázdná a na konci akce jsme ji slavnostně uzamkli, Vyšší Hrádek, p.s.s., rozhodně nekončí! Máme ještě spoustu práce před sebou.
Děkujeme všem, kteří nám pomáhají!

Ke stažení:

Historie

Ikona

Prezentace ke konci ústavu 995.02 KB 355 downloads

...
Ikona

Transformační komiks 6.97 MB 246 downloads

...
Ikona

Historie budovy Na Vyšším Hrádku 451.30 KB 482 downloads

...

  Přidejte komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

  Související novinky

  O nás

  Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
  (chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

  logoCB

  Podpořte nás nákupem v e-shopu!

  Back to Top