Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Úspěch Vyššího Hrádku, p.s.s. v grantu GE Money Bank | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Úspěch Vyššího Hrádku, p.s.s. v grantu GE Money Bank

Vyšší Hrádek, poskytovatel sociálních služeb se vydal cestou transformace. To znamená, že se snažíme o komplexní změnu sociálních služeb, které poskytujeme v pohledu na přístup k lidem s mentálním postižením.

Transformace s sebou nese změny v oblasti bydlení, asistentské podpory, uplatnění na trhu práce i náplni volného času, v navazování vztahů a rozhodování o vlastním životě.
Naším cílem je podporovat lidi s mentálním postižením v uvědomění si vlastní osobnosti a práv, ve zvyšování samostatnosti a odpoutávání se od závislosti na jiných osobách. Zároveň se snažíme o zajištění důstojných podmínek pro jejich život (běžné domácí prostředí oproti velkým ústavním budovám bez možnosti vlastního soukromí) a o změnu ve vnímání této problematiky veřejností.
V současné době se snažíme získat k pronájmu nové domácnosti, ve kterých budou bydlet lidé, kterým poskytujeme sociální službu domov pro osoby se zdravotním postižením. Pronajaté domácnosti (byty nebo domy) bude však potřeba vybavit, sami budoucí obyvatelé na to nemají dostatek financí, a proto musíme využít možností, jak pro ně získat finanční podporu.
Jednou z cest je sponzoring. Využili jsme tedy možnosti získat finance od GE Money Bank, která má svou pobočku i v Brandýse nad Labem. Společně s oblastní manažerkou, paní Janou Přenosilovou, jsme podali žádost o finanční příspěvek. Naše žádost byla přijata a schválena, získali jsme tak pro organizaci 100.000 Kč. Tyto peníze budou využity na vybavení nově pronajatých bytů či domů. Smyslem projektu je poskytnout lidem, kteří zatím žijí v budově ústavního charakteru, bydlení v prostředí běžné zástavby, které umožňuje jejich přirozenou integraci do společnosti. Realizací projektu chceme uživatelům zajistit důstojné místo k životu, soukromí a odpovídající individuální podporu ze strany asistenta, která povede ke snižování závislosti uživatelů na druhé osobě, a tím ke zkvalitňování jejich života. Lidé tak budou moci žít více dle svých představ a přání. Budou se moci v mnohem větší míře zapojovat do rozhodování o sobě samých a nést větší díl zodpovědnosti za svůj život.
Tímto bychom rádi poděkovali bance GE Money Bank za poskytnutou finanční podporu a také paní Janě Přenosilové, oblastní manažerce GE Money Bank v Brandýse nad Labem za její ochotu a nadšení spolupracovat na našem projektu.

Eliška Vydrová

Bang pre-workout drankje – bang pre-workout beoordelingen bodybuilding Trenbolone Acetate cycli bodybuildinggids: voeding, dieet, supplementen, trainingen en gymgids.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top