Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Textil, který pomáhá dvakrát! | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Textil, který pomáhá dvakrát!

Máte doma oblečení nebo boty, které už nenosíte? Využijte kontejnery firmy Koutecký. Ty slouží veřejnosti k odložení nepotřebného textilu, ošacení a obuvi. Firma KOUTECKÝ pravidelně své kontejnery vyprazdňuje a odložený textilní odpad nekončí na skládkách a ve spalovnách, nýbrž jej předává charitativním organizacím, které vyberou ošacení, jež může ještě sloužit k dalšímu upotřebení a ty je použijí k další distribuci. Ostatní textil je využit – recyklován při výrobě čistících hadrů, nebo k další recyklaci dle povahy materiálu, čímž je chráněno životní prostředí.

V Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi jsou kontejnery  umístěny v ulicích Seifertova, Riegrova, Lipová, Chobotská, Husova, Boleslavská, 5.května, sběrný dvůr Mělnická a sběrný dvůr Pražská. Do kontejneru vkládejte čistý a suchý textil v igelitových taškách či jiných obalech, nepotřebné ošacení, ložní prádlo, utěrky, ručníky, domácí textil, apod. Dále pak spárovanou obuv. Do kontejnerů nepatří koberce, matrace, netextilní materiály, silně znečištěné a mokré textilie.

Projekt KOUTEX je ekologicko-charitativní projekt firmy KOUTECKÝ s.r.o., zabývající se sběrem a následnou recyklací textilu, to vše za podpory Ministerstva životního prostředí ČR. Díky projektu je tříděna další složka (textil), která by za normálních okolností skončila na skládkách či ve spalovnách. Tento textil je sbírán prostřednictvím stacionárních kontejnerů, které jsou zaměstnanci vybírány v pravidelných intervalech včetně sobot i nedělí. Ošacení, které může ještě sloužit dalšímu upotřebení, je předáváno charitativním organizacím k další distribuci. Šatstvo, které nenalezne svůj cíl mezi potřebnými, je druhotně recyklováno. Z peněz získaných prodejem recyklovaného textilu pak firma Koutecký podporuje organizace sociálních služeb.

Firmě Koutecký děkujeme za podporu právě naší organizace!

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top