Spojte procházku do parku s výstavou o kávě a ochutnávkou kávy!

Plné ruce práce. Takový je název výstavy o kávě, kterou v týdnu od soboty 3. října hostí park v Kostelci nad Labem. Stane se součástí více než 40 míst po celé ČR, kde výstava ve stejný čas probíhá. Na 15 plakátech se například dozvíte, co je to kojot nebo roya, jak vypadá kávovník či kávová zrna, jak se káva zpracovává a mnoho dalšího. Autorem fotografií je Stanislav Komínek z organizace NaZemi, který navštívil pěstitele kávy v Guatemale a Mexiku. Zkoumal, jaké dopady na jejich životy má jejich zapojení do fairtradových družstev.

Fairtradová káva od pěstitelů z Afriky, Asie a Latinské Ameriky je dostupná i v České republice, v roce 2013 jsme u nás vypili 14 milionů šálků a spotřeba stále roste.

Díky vstřícnosti města Kostelec nad Labem bude 8. října od 10.00 doplněna výstava ochutnávkou fairtradové kávy z kostelecké pražírny Fair&Bio a prodejem fairtradových výrobků. V parku bude probíhat ve spolupráci s Občanským sdružením Ekumenická akademie Praha také vzdělávací program pro žáky místní ZŠ. Seznámit se můžete se sociálními službami Vyššího Hrádku z Brandýsa nad Labem – Staré Boleslavi, protože v tomto týdnu probíhá také Národní týden sociálních služeb.

Výstava se koná během Týdne důstojné práce, který probíhá od soboty do soboty v týdnu, kdy se slaví Světový den důstojné práce. Ten připadá vždy na 7. října. Letos bude výstava v parcích viset od 3. do 10. října. Seznam míst a více informací o happeningu najdete na www.vystavanastromech.cz.

Výstavu a akci organizujeme společně s pražírnou Fair&Bio a Ekumenickou akademií Praha. Kartony na výstavu nám darovala firma Obaly KREDO s.r.o. z Brandýsa n.L. – St. Boleslavi. Děkujeme

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top