Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Seminář s Marlis Pörtner | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Seminář s Marlis Pörtner

Ve dnech 7.9. a 8.9.2009 proběhl v prostorách Domova pro osoby se zdravotním postižením Vyššího Hrádku, p.s.s. seminář pro pracovníky organizace na téma Přístup zaměřený na člověka.

Vedla jej psycholožka a psychoterapeutka Marlis Pörtner, která se již přes dvacet let věnuje práci s lidmi s mentálním postižením. Základní myšlenkou její práce je zcela jednoduché pravidlo: Brát vážně – tzn. respekt k druhému člověku, k jeho názorům a pocitům, důvěřovat – tzn. vzájemnou důvěru ve schopnosti, dovednosti a zároveň vědomí, že slovo toho druhého platí a rozumět – tzn. poznání odlišnosti toho druhého, pochopení jeho potřeb a způsobu, jakým si o jejich naplnění říká.

V průběhu semináře měli pracovníci možnost ptát se a diskutovat o problémech, se kterými se při přímé práci s lidmi, kteří využívají služby organizace, potýkají. Dostávali odpovědi, které vedly k zamyšlení se nad způsobem vlastní práce, nad jejím zkvalitněním a stálou nutností vkládat do každodenní práce naslouchání, prožitek, povzbuzení a umožnění volby a na jejím základě uskutečnění.
Seminář byl přednášen v němčině, kladl velké nároky na soustředění a vnímání posluchačů, i přes to však byli na konci celého semináře pracovníci přímo nabiti energií a povzbuzeni v chuti do další práce. Diskuze o získané podpoře „jak věci řešit a dělat ještě lépe“ probíhaly po jeho skončení i druhý den.

Paní Marlis Pörtner, která přednášela bez nároku na honorář, občanskému sdružení QUIP – Společnost pro změnu, za jehož podpory se seminář uskutečnil, a v neposlední řadě i oběma překladatelkám patří velké díky za profesionálně odvedenou práci. Získané poznatky z tohoto semináře budou přeneseny do jednotlivých pracovních týmů, kde budou využity právě pro další zkvalitnění přístupu k podpoře člověka, který využívá služby Vyššího Hrádku, p.s.s.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top