Satirický průvod s nádechem sametu

V neděli 17. listopadu se konal již druhý ročník Sametového posvícení – karnevalového průvodu občanských sdružení, spolků a iniciativ, které zde prezentují svá témata, kterými se dlouhodobě zabývají.

Dvěstěpadesátičlenný průvod začínal na piazzetě Národního divadla a za doprovodu hudebníků a alegorických vozů pokračoval přes Kampu a Karlův most.

Organizace Vyšší Hrádek, p.s.s. se letos účastnila již podruhé a po loňském roce, kdy prezentovala diskutované téma Ústav, se vydala do ulic Prahy s novým tématem „Práce v příspěvkovce není pro každého“. Celé Sametové posvícení je provázeno humorem a satirou a tak i my jsme s nadsázkou upozorňovali na nedocenění práce v příspěvkových organizacích, resp. v sociálních službách a na obtížnost profesionalizace tohoto oboru, v němž pracovníci nejsou za svůj výkon náležitě oceňováni, kde často chybí kvalitní, podpůrné a motivační vedení a kde (jak se zdá) může podle představ naší společnosti pracovat každý, kdo projde rekvalifikací přes úřad práce.
Chceme, aby náročná práce v sociálních službách byla podporována po finanční i metodické stránce tak, aby v ní kvalitní, spolehliví pracovníci chtěli a mohli zůstávat, snížila se jejich fluktuace a zvýšila vzdělanost i praktická odbornost vedoucí k tomu, že sociální služby přestanou pokulhávat za tempem a trendy dnešního moderního světa.

Členy našeho průvodu byli „vzoroví“ pracovníci příspěvkových organizací, potažmo sociálních služeb. Paní Skromná – upřednostňuje potřeby druhých před vlastními. Nepočítá s žádnou převratnou kariérou ani výdělkem, možná si myslí, že si to nezaslouží. Pan Spasitel – trpí pocitem výjimečnosti, cítí, že právě on je povolán změnit svět.  A další.

sametove2013

 

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top