Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Sametový průvod Prahou | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Sametový průvod Prahou

Vzpomínáte si na loňský listopad, kdy jsme vám představovali Basilejský karneval zvaný Fastnacht? Iniciativa FOR_UM se rozhodla uspořádat podobnou akci v Praze. Pro satirický karneval neziskových organizací a spolků z ČR si zvolila symbolický termín 17. listopadu a akci nazvala SAMETOVÉ POSVÍCENÍ.

Sametové jako vzpomínka na významný den boje za svobodu a demokracii a posvícení jako svátek, ale též jako posvítit si na něco. Různá sdružení zde prezentoval i společenská či politická témata, která je nějak tíží. Každá ze zúčastněných iniciativ tvořila vždy jednu skupinu karnevalového průvodu, která za pomoci masky, kostýmu, pamfletu a případně rekvizit satiricky ztvárňovala téma, které je pro ni aktuální, dotýká se její práce či ji přímo symbolizuje.

Vyšší Hrádek, p.s.s. si zvolil téma ústav. Poukazovali jsme na to, že v současné společnosti zaměřené na svobodu a dodržování lidských práv je ústavní systém již přežitkem.
Letos se koná již druhý ročník této netradiční akce. V současné době jsme všichni ve fázi příprav, kdy vyrábíme kostýmy a rekvizity k průvodu.Vyšší Hrádek, p.s.s. si jako jedna z účastnících se organizací také nasadí masky a vyrazí prezentovat své téma – Práce v příspěvkovce není pro každého. O čem to bude, vám ale neprozradíme, přijďte se podívat a doprovodit karnevalový průvod, který startuje 17. listopadu v odpoledních hodinách z piazzety Národního divadla a dále se bude ubírat ve směru – Karlův most – Smetanovo nábřeží – Most legií. Více informací o Sametovém posvícení naleznete na http://www.iniciativaforum.com.

Těšíme se na Vás.

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top