Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Sametové posvícení, aneb prožijte netradiční 17. listopad | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Sametové posvícení, aneb prožijte netradiční 17. listopad

Začátkem října jsme Vám v článku „Český basilejský karneval?“ přiblížili švýcarskou tradici zvanou Fastnacht neboli Basilejský karneval. Různá sdružení zde prezentují společenská či politická témata, která je nějak tíží. Prostřednictvím ručně vyráběných masek a doprovodného programu pak v ulicích města satiricky ztvárňují to, co je pálí.

niciativa FOR_UM se rozhodla uspořádat podobnou akci v Praze. „Každá ze zúčastněných iniciativ bude tvořit vždy jednu skupinu karnevalového průvodu, která by měla za pomoci masky, kostýmu, pamfletu a případně rekvizit ztvárňovat téma, které je pro ni aktuální, dotýká se její práce či ji přímo symbolizuje.“ (forumfor.cz) Pro satirický karneval neziskových organizací a spolků z ČR si zvolila symbolický termín 17. listopadu a akci nazvala SAMETOVÉ POSVÍCENÍ. Sametové jako vzpomínka na významný den boje za svobodu a demokracii a posvícení jako svátek, ale též jako posvítit si na něco.

Vyšší Hrádek, p.s.s. si jako jedna z účastnících se organizací také nasadí masky a vyrazí prezentovat své téma – ÚSTAV. Existuje mnoho úvah a studií, které vysvětlují, proč měnit zdánlivě fungující ústavní péči a proč podporovat lidi s různým postižením ve změně jejich života. My zastáváme názor, že v současné společnosti zaměřené na svobodu a dodržování lidských práv je ústavní systém již přežitkem. A to, že žít v ústavu prostě není normální, se pokusíme dokázat v ulicích Prahy právě v sobotu 17. listopadu.

Přijďte se také podívat a doprovodit karnevalový průvod, který startuje v 15:00 hodin na Kampě a dále se bude ubírat ve směru – Karlův most – Smetanovo nábřeží – Most legií. Více informací o Sametovém posvícení naleznete na tomto odkaze.

Těšíme se na Vás.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top