Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Projekt Chráněné bydlení úspěšně pokračuje | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Projekt Chráněné bydlení úspěšně pokračuje

Vyšší Hrádek, poskytovatel sociálních služeb žádal v rámci operačního programu ROP NUTS II Střední Čechy o finanční podporu na realizaci projektu Chráněné bydlení. V listopadu 2008 byly zakoupeny čtyři nemovitosti, na kterých v průběhu letošního roku postupně probíhají potřebné rekonstrukce a úpravy dle specifických potřeb jejich budoucích obyvatelů.

V lednu letošního roku byla dokončena rekonstrukce bytového domu č.p. 433 v ulici Maxe Švabinského ve Staré Boleslavi, kde Vyšší Hrádek, p.s.s. zakoupil jednu bytovou jednotku.

V červnu došlo k předání další zrekonstruované nemovitosti na Náměstí sv. Václava č.p. 106 ve Staré Boleslavi. Vznikly zde dvě bytové jednotky, z nichž jedna je přizpůsobena potřebám lidí na invalidním vozíku. Oba tyto objekty již mají své nové obyvatele.

V současné době se plánuje nastěhování již třetí nemovitosti na Spořilově č.p. 676 v Brandýse nad Labem, na které byla rekonstrukce dokončena 11. srpna. Dům je opět rozdělen na dvě samostatné bytové jednotky. V souladu s plánem projektu zde vznikla druhá domácnost, která odpovídá potřebám lidí na invalidním vozíku.

Nyní v září byla zahájena rekonstrukce na posledním objektu v ulici Okružní č.p. 408 ve Staré Boleslavi. Opravy potrvají celkem čtyři měsíce a v prosinci bude dům připraven k nastěhování.

Všem stávajícím i budoucí obyvatelům chráněného bydlení přejeme mnoho úspěchů na jejich nové životní cestě.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top