Proběhlo setkání s opatrovníky a rodinnými příslušníky

Všechny obyvatele a pracovníky současného domova pro osoby se zdravotním postižením v Piaristické ulici čeká v průběhu 1. pololetí příštího roku velká změna – budeme postupně opouštět „ústavní“ budovu v Brandýse nad Labem a stěhovat se do domácností v rodinných domcích. Proto v úterý 2. 10. 2012 proběhlo společné setkání opatrovníků a rodin lidí, kteří se na stěhování připravují.

Ředitel organizace a vedení služby domov pro osoby se zdravotním postižením ve svých příspěvcích seznámili přítomné s procesem transformace, s jeho podstatou, průběhem, financováním a objasnili důvody, proč jsme se rozhodli jít touto cestou.

Účastníci si prohlédli fotky nově nakoupených rodinných domků, tj. těch, do kterých se současní obyvatelé domu v Piaristické ulici budou stěhovat. Dále shlédli prezentaci o životě jedné obyvatelky již fungující domácnosti. Zároveň byli informováni o chodu domácností, o způsobu zajištění zdravotní a asistenční podpory a o tom, jak se lidé na stěhování připravují. Na závěr proběhla diskuze, ve které byly zodpovězeny dotazy účastníků. Celé setkání probíhalo v příjemné atmosféře.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top