Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Přípravy na Sametové posvícení | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Přípravy na Sametové posvícení

Od 11. do 14. října 2012 proběhl v Praze ve Vršovicích v galerii MU workshop basilejských masek, tzv. larev. Tyto kašírované larvy se používají v Basilejském karnevalu Fastnacht pro vyjádření satirických témat.

Dílnu vedl basilejský grafik Werner Kern, který dlouho vyráběl larvy ve známé dílně rodiny Tschudinů v Binningen a scénografka Marjetka Kürner Kalous. Masky, které jsme vyrobili, se užijí při letošním SAMETOVÉM POSVÍCENÍ, karnevalu iniciativ k oslavě 17. listopadu. (cit. z http://www.facebook.com/forumfor)

Workshopu se zúčastnily i 3 pracovnice naší organizace, konkrétně Lucie Ticháková, Eva Vildnerová a Michaela Křížová. Pilně se naučily techniku výroby masek, kterou v dnešních dnech předávají ostatním, kteří budou vyrábět masky na náš průvod.
Fotky z pražského workshopu si můžete prohlédnout na našem facebooku (http://www.facebook.com/vyssihradek). Postupně budeme přidávat fotky i za našich příprav, ty pak naleznete i na našich webových stránkách v sekci Fotogalerie.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top