Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Povídání o Indii | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Povídání o Indii

Petra Šlosarová přišla v rámci projektových dnů denního stacionáře přednášet o exotické zemi, kde strávila několik měsíců. Dojmy ze svého povídání o Indii sepsala v několika řádcích, které vám nyní přinášíme. Fotky z tohoto příjemného podvečerního dne si můžete prohlédnout v sekci Fotogalerie.

Na konci dubna tohoto roku jsem připravila pro širší veřejnost povídání o Indii, které jsme uspořádali dohromady s poskytovatelem sociálních služeb Vyšší Hrádek v čajovně ve Staré Boleslavi. Pro uživatele sociálních potřeb, pro jejich asistenty, ale i pro ostatní občany obce to mohlo být zpestření všedních dní.
V Indii jsem strávila celkem tři týdny. Bylo tomu na přelomu let 2010/2011, tedy v době zimních dní a vánoční nálady v Čechách. V Indii je tomu ale jinak – nejen co se počasí týče. Lidé se v této barevné zemi zcela jinak šatí, jinak se stravují, jinak žijí…, mají celkově jiný životní rytmus. O všech mých zkušenostech, které jsem tam nabyla, jsem asi dvě hodiny vyprávěla. Kromě fotografií a videí jsme společně uvařili i masala čaj. Také jsme se oblékli do tradičních indických mužských i ženských oděvů – a musím uznat, že to některým obzvlášť slušelo. Sárí, i když je to jen obyčejný pruh neobyčejné látky, dokáže z jakékoliv ženy učinit doslova orientální princeznu. Ač bylo návštěvníků jen něco málo přes dvacet, myslím, že to byl příjemně strávený podvečer. Všichni jsme si mohli virtuálně procestovat takové kouty země, na které mnozí nemají jak finanční, tak fyzické a jiné možnosti.

Byl to jeden z dalších okamžiků, kdy se mohli navzájem pobavit lidé zcela zdraví s lidmi, kteří potřebují ke svému životu jistou péči. Všechny tyto malé střípky událostí mohou dalším lidem otevřít oči a srdce k uvědomění si, že ne všechno je v naší společnosti samozřejmé. Takové přednášky mohou být cestou, jak se přiblížit ostatním. Jak na chvíli zapomenout na svůj egoismus, jak se oprostit od svých materiálních statků, tupého následování reklam, konzumerismu, neustálého zvyšování svého falešného sociálního statutu bezduchým nakupováním značkového zboží. Mohou to být okamžiky, kdy se zastavíme na své cestě a popřemýšlíme nad tím, jak se dá pomoci lidem, kteří pomoc od druhých potřebují. Dojde nám, že tito lidé nepotřebují vlastnit nejnovější typ mobilního telefonu nebo aktuální CD Pink, ale udělá jim radost i obyčejné setkání s jinými, novými lidmi, vyprávění o zemích, do kterých se dost možná nikdy nepodívají. Všichni najednou můžeme být na jedné „lodi“, na stejné vlně pohody a nadšení.

Ten večer byl mně osobně velkým přínosem. Poznala jsem lidi, kteří s obrovským srdcem a upřímným nadšením pomáhají a dělají maximum, aby lidem využívajícím sociální služby bylo hezky. Všechny tyto lidi obdivuji. Mám se od nich hodně co učit. Myslím, že moje povídání o Indii se všem líbilo a budu velmi potěšena, pokud si mě z Vyššího Hrádku na nějaké další cestovatelské vyprávění ještě pozvou. O zkušenosti je třeba se dělit.

Petra Šlosarová

Zpět

Papel de la l arginina en el culturismo [guia de mejores resenas] beneficios de crecimiento del pene de midoriya izuku de l arginina antes del entrenamiento pildoras uales para hombres testosterona enantato apilado plan de comidas de culturismo para principiantes alimentos de muestra para un culturista alimentos de entrenamiento, plan de comidas de culturismo, dieta y nutricion.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top