Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Novinky z projektu Chráněné bydlení | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Novinky z projektu Chráněné bydlení

Vyšší Hrádek, poskytovatel sociálních služeb žádal v rámci operačního programu ROP NUTS II Střední Čechy o finanční podporu na realizaci projektu Chráněné bydlení.

V listopadu 2008 byly zakoupeny čtyři nemovitosti – dva domy a jeden byt ve Staré Boleslavi a jeden dům v Brandýse nad Labem. V průběhu letošního roku domy postupně procházejí potřebnou rekonstrukcí a úpravami dle specifických potřeb jejich budoucích obyvatelů. Na nemovitostech jsou umístěny informační panely, které po dokončení realizační fáze projektu vystřídají malé pamětní tabulky.

Již v lednu roku 2009 byla dokončena rekonstrukce bytové jednotky v ulici Maxe Švabinského č.p. 433, která má své obyvatele od léta.
Od srpna loňského roku je zabydlený i dům na Náměstí sv. Václava č.p. 106, který je rozdělen na dvě bytové jednotky, z nichž jedna je přizpůsobena potřebám lidí na invalidním vozíku.
V současné době probíhá nastěhování již třetí nemovitosti na Spořilově č.p. 676 v Brandýse nad Labem, na které byla rekonstrukce dokončena 11. srpna. V domě jsou opět dvě bytové jednotky. Dispoziční řešení jedné z nich umožňuje bydlení lidem na invalidním vozíku.
V září loňského roku byla zahájena rekonstrukce na posledním objektu v ulici Okružní č.p. 408 ve Staré Boleslavi. Opravy trvaly celkem čtyři měsíce a od prosince je dům připraven k nastěhování. Své obyvatele získá v únoru letošního roku.
Lidé, kteří využívají sociální službu Chráněné bydlení Vyššího Hrádku, p.s.s., mají možnost vyzkoušet si zcela nový, pro většinu z nich doposud neznámý způsob života. Namísto „ústavní péče“ se za podpory asistentů učí samostatně starat o vlastní domácnost, plánovat svůj volný čas a rozhodovat o veškerých záležitostech týkajících se jejich života. Spokojenost a nadšení obyvatelů chráněného bydlení je současně motivací a inspirací pro ty, kteří o něm zatím neměli dostatek informací nebo neměli možnost začít tuto službu využívat. Zároveň se díky novým bydlením mění povědomí veřejnosti a společnost si začíná uvědomovat, že lidé s postižením mají právo a umí žít i jinak, než bylo dosud „zvykem“ – bydlet v běžné domácnosti, řešit běžné starosti a žít podle svých představ a přání.
V případě zájmu o bližší informace týkající se Chráněného bydlení kontaktujte vedoucí sociální služby Chráněné bydlení VH, p.s.s. Šárku Střížkovou, DiS (tel.: 733 640 885; e-mail: chb@vyssihradek.cz). Informace o zmiňovaném projektu poskytne vedoucí projektu Mgr. Ivan Semecký (tel.: 731 443 951, 326 902 287; e-mail: reditel@vyssihradek.cz)

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top