Naděje pro změnu ústavů

24. 6. 2008 proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Naděje pro změnu ústavů v prostorách Masarykovy koleje v Dejvicích. Záštitu nad soutěží převzal RNDr. Petr Nečas, místopředseda vlády a ministr práce a sociálních věcí ČR. Podařilo se nám v této soutěži získat druhé místo.

NADĚJE PRO ZMĚNU ÚSTAVŮ byla soutěž zaměřená na podporu transformace ústavní péče. Jejím smyslem bylo zvýšit kvalitu života lidí s postižením, kteří dosud žijí v ústavní péči. Vyhlášení soutěže sleduje několik cílů: šířit příklady dobré praxe, které mohou pomoci realizovat změny v dalších ústavech; morálně posílit pracovní týmy zařízení, kde se už začalo, a motivovat další ústavy k zahájení procesu transformace; podpořit nastartování změn dvěma stěžejními nástroji: vzděláváním a finančními prostředky; posílit veřejnou debatu o nutnosti přistoupit v České republice k transformaci ústavní péče.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top