Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Jak se stát opatrovníkem? | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Jak se stát opatrovníkem?

Víte, co si představit, když se řekne opatrovnictví? Co obnáší dělat někomu opatrovníka? A kdo to vlastně potřebuje?

Všichni víme, že občas může být obtížné dobře hájit vlastní zájmy při úředních jednáních nebo při řešení finančních otázek. O dost náročnější je to pak to pro lidi s mentálním postižením. Proto vznikla instituce opatrovnictví.
Dobrý opatrovník by měl být pro daného člověka důvěryhodným partnerem, protože ho zastupuje při právních úkonech, podepisuje smlouvy a je důležitou osobou při rozhodování o financích. Zároveň může člověku poradit i v dalších oblastech každodenního života a pomoci mu tak zodpovědně rozhodovat o svých záležitostech.
Pokud se např. z řad příbuzných člověka nenajde žádný zájemce o opatrovnictví, stát ustanovuje opatrovníkem Městský úřad. V tu chvíli se však naprosto ztrácí jedna z důležitých hodnot opatrovnictví – osobní vztah. Naštěstí existují lidé, kteří se pro opatrovnictví rozhodli jako pro specifickou formu dobrovolnické práce.
Ze zkušeností víme, že díky dobrému opatrovníkovi se lidem s mentálním postižením rozšiřují možnosti svobodného rozhodování a zároveň získají pocit, že mají v někom podporu. Změnit někomu život k lepšímu stojí za trochu vašeho času, nemyslíte?!

Každý, kdo by měl zájem tímto způsobem podpořit někoho z naší organizace, může se obrátit na telefonní číslo 774 129 894.

Vyšší Hrádek, p.s.s.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top