Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Festival, který přinesl léto | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Festival, který přinesl léto

V sobotu 8. 6. 2013 se v Panské zahradě odehrál již 7. ročník hudebně divadelního festivalu Vítej, léto! Festival pořádá poskytovatel sociálních služeb Vyšší Hrádek ve spolupráci s městem Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Letošní ročník byl zase o trochu jiný než ty předchozí, a to hlavně kvůli změně místa. Minulé roky jsme se společně scházeli v zahradě domova pro osoby se zdravotním postižením v Piaristické ulici. Ke konci letošního roku však tuto budovu opustíme. Lidé, kteří zde bydlí, budou stále využívat služby naší organizace, avšak v jiném prostředí – v běžných domácnostech s podporou asistentů. Tento důvod nás přiměl k tomu přesunout i náš festival.

Během celého dne se na dvou pódiích vystřídaly kapely, divadla pro děti a poprvé proběhla i stand up comedy show v podání Karla Hynka. Připraveno bylo několik výtvarných dílen, které zajistilo např. místní mateřské centrum Matýsek, rodinný klub Klíček a další dobrovolníci, kteří věnovali svůj čas a um a udělali tak festival zase o něco zajímavějším.

Vítej, léto se těší stále většímu zájmu a to potvrzuje i zvyšující se návštěvnost. Letos prošlo branami bezmála 1000 lidí, což je téměř dvojnásobek minulých ročníků. Za těch 7 let si festival získal své fanoušky, z nichž někteří přichází již pravidelně. To nás moc těší a doufáme, že budou přibývat.

Při konání 1. ročníku šlo především o to, otevřít brány tehdejšího ústavu a podpořit přirozené zapojení lidí, kteří využívají sociální služby do společnosti. Festival mnohým z nich přináší nové zkušenosti jak v navazování nových vztahů, tak i v rovině pracovní, kdy se někteří zapojují do příprav i v průběhu festivalu. Cílem není však jen podpořit začlenění lidí se zdravotním postižením do místní komunity, ale i nabízet obyvatelům města a okolí možnost příjemného prožití sobotního dne. Nejen hezké počasí však přispělo k tomu, že se festival vydařil. Rádi bychom poděkovali všem, kteří festival podpořili ať už finančně nebo tím, že přiložili ruku k dílu. Velmi si vážíme vaší pomoci. Všem přejeme krásné léto a těšíme se, že se opět uvidíme příští rok.

Eliška Vydrová

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top