Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Dobrým pocitem jídlo, nájem a složenky nezaplatíte! | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Dobrým pocitem jídlo, nájem a složenky nezaplatíte!

Některé druhy práce jsou v našich končinách vnímány jako „poslání“,  např. ve zdravotnictví, školství, i v sociálních službách.  Už dopředu se počítá s tím, že nejvyšším ohodnocením pro pracovníky v těchto oborech je dobrý pocit z vykonané práce,  a finanční ohodnocení je jaksi navíc. Prostě že tzv. pomáhající profese nelze dělat  „pro peníze“.  Nicméně právě na těchto pozicích je práce velmi náročná a zcela jistě si zaslouží ohodnotit, nejen společensky, ale i finančně.

Největší početní zastoupení mezi zaměstnanci  Vyššího Hrádku p.s.s., mají pracovníci v sociálních službách  – asistenti. Jejich práce v podpoře člověka s mentálním postižením je různorodá, musí mít řadu dovedností –komunikační , praktické i legislativní. Práce asistenta v sociálních službách je vymezena různými zákony, především Zákonem o sociálních službách a Občanským zákoníkem.  Zjednodušeně řečeno, asistent musí v práci dodržovat určité standardy, postupy a směrnice. V první řadě ale asistent podporuje ČLOVĚKA, a jako k člověku k němu přistupuje!

Dnes není problém potkat člověka s postižením samotného nebo v doprovodu asistenta v našem  městě.  Ano, člověk s postižením potřebuje doprovázet a nikoli hlídat, a asistent musí tyto dva pojmy přesně rozlišit.  Asistenti se při své práci setkávají s různými předsudky, nejen o lidech s postižením, ale i o sobě samých.  Co všechno vlastně dělá asistent?  Jaké musí mít vzdělání? Kolik by měl dostat za svou práci peněz?  Může kdokoli pracovat jako asistent v sociálních službách?

Zajímají Vás odpovědi na tyto otázky? VH, p.s.s. připravuje  vzdělávací kalendář na rok 2016, kde se dovíte více přímo od našich pracovníků.  Kalendář od známého komiksového kreslíře Toma Bleiera bude k dispozici už v druhé polovině října – více informací získáte už brzy na našich webových stránkách.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top