Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Dobrovolník je spíš kamarád | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Dobrovolník je spíš kamarád

Chráněné bydlení Vyššího Hrádku, p.s.s. je domovem pro 32 lidí. Většina z nich nemá kontakty s rodinou, nemá moc přátel a tak většinu času tráví se svými spolubydlícími a s asistenty. Asistenti jim pomáhají se zvládáním běžných každodenních starostí. V jedné domácnosti bydlí 3 – 4 lidé a asistent musí pozornost dělit mezi ně. Je tím, kdo řeší hlavně praktické otázky života v domácnosti – úklidy, nákupy, vaření, cesty k doktorovi a na úřady, hospodaření s penězi, soužití s ostatními. Málokdy mu zbývá čas podnikat s obyvateli bytu něco jen tak pro radost. Tady je prostor pro rodinu, přátele, nebo dobrovolníky.

Dobrovolník nemusí řešit praktické otázky života v domácnosti, může se věnovat jen jednomu člověku a s ním plánovat aktivity, které lidé běžně podnikají s přáteli – návštěvy kina, procházky po městě, výlety, posezení u kávy. Mohou spolu být hodinu týdně, nebo jet na jeden výlet za měsíc, jak chtějí. Dobrovolník a uživatel služby spolu tráví čas, protože je to jejich volba, ne proto, že to jeden z nich má v náplni práce. A lidé si za to „svých dobrovolníků“ velmi cení.

V loňském roce takto za uživateli některé ze služeb Vyššího Hrádku, p.s.s. docházelo pět lidí. Tím, že s uživateli služeb podnikali úplně obyčejné věci, zlepšili jejich život neobyčejným způsobem. Za to jim patří dík.

Alena Pudlovská, Vyšší Hrádek, p.s.s.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top