Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Dobrovolná práce přináší radost | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Dobrovolná práce přináší radost

„Když dáváme radost druhým, dostáváme ji zpátky“ říkají často lidé, kteří se rozhodli dobrovolně pomáhat ve svém volném čase. Podobně to vidí Katka Černá z Prahy, která od podzimu loňského roku pracuje jako dobrovolnice v Domově pro osoby se zdravotním postižením Vyššího Hrádku, p.s.s. Poté, co zde strávila již tři nevšední odpoledne, jsme ji požádali o rozhovor.“

Katko, jak jste se k dobrovolné práci dostala?
Pracuji v Praze s lidmi s mentálním postižením a chtěla jsem zkusit, jaké to je pomáhat lidem mimo Prahu. O Vyšším Hrádku jsem se dověděla od kolegyně z Červeného kříže, která je z Brandýsa a která mě na Hrádek přivedla už před dvěma lety. Líbilo se mi tam, takže jsem nemusela dlouho vybírat, kam zavolám.

Jak vaše dobrovolná služba na Vyšším Hrádku vypadá?
Scházíme se v relaxační místnosti s těmi, kdo zrovna mají zájem a chuť něco dělat. Baví mě výtvarné činnosti, takže společně tvoříme. Obvykle jde o nějaký jednoduchý výrobek podle ročního období. Snažím se, aby to nebylo složité a každý svůj výtvor zvládl sám, ale přitom se i něco nového naučil. Nakonec zbývá čas na zpívání při kytaře. Lidé, se kterými pracuji, jsou nejspíš spokojeni, protože jich za mnou přichází čím dál víc, naposledy se nás sešlo sedm.
Splnila se vaše očekávání? Určitě ano. Mám radost, když lidé z Vyššího Hrádku mají zájem o to, co spolu děláme, vidím, jak jsou nadšení a zajímá je všechno možné. Myslím, že jsou vděční za každou přízeň člověka, který o ně má zájem a chce s nimi být.

Máte i nějaké negativní zážitky?
Negativní zážitek snad žádný nemám. Jedině když třeba zjistím, že neumím písničku, kterou by si někdo chtěl se mnou zazpívat.

Řada z nás dnes zápasí s nedostatkem volného času. Kolik hodin vám vaše dobrovolná práce zabere?
Hned na začátku spolupráce jsme se dohodli, jaké jsou mé možnosti. Výsledkem je, že přicházím jednou měsíčně v sobotu odpoledne na dvě hodiny. Doma předem připravím materiál a promyslím si, co budeme dělat – takže se vším všudy tomu věnuji asi jeden den v měsíci.
Co byste popřála těm, kteří o něčem podobném uvažují? Aby udělali ten první krok a zkusili to. A aby se jim jejich práce i přes možné první neúspěchy podařila a líbila jako mně.

Pro všechny, kteří mají chuť dobrovolně pomáhat někomu z uživatelů sociální služby, je na Vyšším Hrádku, p.s.s. široké pole možností – může jít například o pravidelné procházky, předčítání, povídání, nebo třeba sportovní aktivity. Stačí zavolat na tel.: 739 630 233 a dohodnout si podrobnosti. K dobrovolné práci není potřeba žádného speciálního vzdělání. Dobrovolníci jsou totiž obyčejní lidé, kteří díky své ochotě pomáhat druhým dělají neobyčejné věci.

Hana Verflová
Vyšší Hrádek, p.s.s.

Purdue Pharma d?pose le bilan proviron mesterolone avec livraison industrie pharmaceutique en inde

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top