Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Dobrá rada nad zlato | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Dobrá rada nad zlato

Každý z nás potřebuje ve svém životě radu. Někdy větší, někdy menší. Někdy je pro nás nepostradatelná rada kamarádky týkající se nákupu nového svetru. Jindy se neobejdeme bez rady odborníka, abychom věděli, jaké finanční produkty máme využít. Ať už se jedná o rady malé nebo velké, jistě budete souhlasit, že dobrá rada je opravdu nad zlato a pravidelně ji potřebuje každý. Pro většinu z nás je absolutně běžný koloběh: něco nevím → požádám o radu → rozhodnu se, co a jak udělám → své rozhodnutí uskutečním.

Lidé, kteří využívají sociální služby, to mnohdy nemají tak jednoduché. Zejména pokud se jejich rozhodnutí týká uzavření nějakého právního úkonu (to je například uzavření pracovní smlouvy, vyřízení občanského průkazu nebo cestovního pasu, založení bankovního účtu atd.). Vědí, na koho se mohou s žádostí o radu obrátit. O radu umí požádat. Umí se rozhodnout, zda danou věc chtějí nebo nechtějí, zda něco chtějí nebo nechtějí udělat. Ale opravdu velmi často už své rozhodnutí nemohou zrealizovat. Ptáte se proč? Protože jim to neumožňuje zákon, který je omezil v jejich svéprávnosti.

Lidé využívající sociální služby tedy nepotřebují pouze osoby, které jim poskytnou svou radu a pomohou jim se rozhodnout. Potřebují také někoho, kdo společně s nimi právní úkon provede (tzn. že s nimi třeba podepíše pracovní smlouvu). A to může být kdokoli z Vás! Někdo, kdo chce a může trochu svého času věnovat i někomu jinému.

Pokud Vás téma zaujalo, chcete se o něm dozvědět více a případně pomoci někomu, kdo to potřebuje, kontaktujte naše sociální pracovnice, které se s Vámi rády sejdou a ochotně Vám zodpoví všechny Vaše dotazy.

Sociální pracovnice

Chráněné bydlení VH, p.s.s.
 
Bc. Petra Putnová
tel.: +420 733 715 511
e-mail: petrachb@vyssihradek.cz
Domov pro osoby se zdravotním postižením VH, p.s.s.
Kateřina Radilová, DiS.
tel: +420 739 630 232
e-mail: katkadpzp@vyssihradek.cz
Domov pro osoby se zdravotním postižením VH, p.s.s.
Irena Korcová, DiS.
tel: +420 739 630 232
e-mail: irenadpzp@vyssihradek.cz

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top