Warning: Declaration of kopa_mobile_menu::start_el(&$output, $item, $depth, $args = Array, $ids = 0) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $data_object, $depth = 0, $args = NULL, $current_object_id = 0) in /home/www/vyssihradek.cz/www/vyssihradek.cz/wp-content/themes/circle-2.0.1/library/front.php on line 1882
Cvičné bydlení | Vyšší Hrádek, p.s.s.

Cvičné bydlení

Vyšší Hrádek, poskytovatel sociálních služeb nabízí sociální služby převážně lidem s mentálním handicapem. V regionu Brandýs nad Labem – Stará Boleslav poskytuje již tři různé druhy sociálních služeb – Domov pro osoby se zdravotním postižením, Denní stacionář a Chráněné bydlení.

V rámci služby Domov pro osoby se zdravotním postižením mají uživatelé možnost projít tzv. cvičným bydlením, kde si postupně osvojují schopnosti nezbytné pro  péči o domácnost a vlastní osobu, jsou podporováni v rozvoji sociálních dovedností a ve snižování závislosti na druhé osobě. Po absolvování cvičného bydlení mohou pak uživatelé bez větších obtíží začít využívat službu chráněné bydlení. Jedno takové cvičné bydlení nabízí nyní Vyšší Hrádek, p.s.s. v nově zrekonstruovaném rodinném domku na Mělnické ulici ve Staré Boleslavi, který získal do nájmu díky spolupráci s Městem Brandýs nad Labem – Stará Boleslav. Tímto patří městu velké poděkování.
Na začátku května se tedy do nového bydlení mohli nastěhovat čtyři uživatelé. Pro některé znamenalo stěhování přiblížení se ke svému pracovišti, pro jiné možnost pracovat si na vlastní zahradě. Pro všechny však nastala velká změna ve smyslu kvality jejich života. S novým bydlením získali příležitost starat se o vlastní domácnost, osvojit si spoustu nových dovedností, zapojit se do každodenního přirozeného běhu společnosti a v neposlední řadě také užívat si většího soukromí a svobody v rozhodování.
Každý podobný projekt znamená obrovský krok nejen pro uživatele, ale také pro celou společnost, která se tímto otevírá lidem s postižením, učí se je respektovat a přijímat mezi sebe. Ještě jednou tedy velký dík všem, kteří projekt cvičného bydlení podpořili a podíleli se na jeho realizaci.

Přidejte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *

Související novinky

O nás

Jsme Vyšší Hrádek p.s.s. - příspěvková organizace Středočeského kraje, která poskytuje pobytové sociální služby v běžných zřizovatelem zakoupených či pronajatých domácnostech
(chráněné bydlení a domov pro osoby se zdravotním postižením) a dále ambulantní sociální službu denní stacionář.

logoCB

Podpořte nás nákupem v e-shopu!

Back to Top